0

iPhone7 dokunmatik devre çalışma prensibi ve onarım fikirleri

iPhone7 dokunmatik çalışma prensibi:

1. Önyükleme işlemi sırasında, ekran gücü U3703, ekrandaki dokunmatik IC’ye güç sağlamak için güç kaynağı PP5V7_LCM_MESON_AVDDH, PN5V7_LCM_MESON_AVDDN, PP5V1_TOUCH_VDDH gönderir. Aynı zamanda güç kaynağı, ekrandaki dokunmatik IC’ye PP1V8_TOUCH çıkışı da verir.

2. Aynı zamanda, CPU sisteme girdiğinde, dokunmatik ekran ve ekrandaki IC ile SPI_AP_TO_TOUCH_CS / SCLK / MOSI / MISO veri yolu arayüzü aracılığıyla iletişimi tanımlayacak ve kontrol edecektir.

3. CPU, çalışmak için dokunmatik saat sinyalini AP_TO_CUMULUS_CLK_32k, dokunma sıfırlama sinyali AP_TO_TOUCH_MAMBA_RESET_L ve dokunma kesinti sinyalini TOUCH_TO_AP_INT_ gönderir.

4. CPU dokunmatik IC’yi SPI veriyolu üzerinden tanıdığında ve normal iletişim kurduğunda, PP5V1_TOUCH_VDDH ve PP1V8_TOUCH çıkışını korumak için ekran gücü U3703’ü ve ana güç PMU’yu kontrol edecektir.

5. Ekran, dokunuşu eşzamanlı olarak görüntülemek için CPU’ya bir dokunmatik senkronizasyon sinyali LCM_TO_MANYY_BSYNC gönderir.

6. Dokunmatik IC, alınan dokunma verilerini dönüştürdükten sonra, bunları SPI veriyolu aracılığıyla CPU’ya geri iletir ve dokunuşu tamamlamak için CPU ilgili işlem geri bildirimini gerçekleştirir.

iPhone7 dokunmatik onarım fikirleri:

1. Dokunmatik taban ve ekranın görüntüsünü hariç tuttuktan sonra, dokunmatik IC PP5V7_LCM_MESON_AVDH, PN5V7_LCM_MESON_AVDDH, PP5V1_TOUCH, PP1V8_TUCH’nin dört güç kaynağının normal olup olmadığını ve açık devre olmadığını ölçün

2. PP5V1_TOUCH_VDDH, PP1V8_TUCH güç kaynağı yoksa, dokunmatik tabandan CPU’ya ve dokunmatik saat sinyaline 4 SPI veriyolu, dokunma sıfırlama sinyali ve dokunma kesinti sinyali, açık devre olup olmadığını görmek için ölçülmelidir.

3. Dokunmatik ekran tarafından CPU’ya gönderilen dokunmatik senkronizasyon sinyali LCM_TO_MANY_BSYNC’nin bağlantısının kesilip kesilmediğini kontrol edin

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir